- Mfr. #:
- SMCJ43A V6G
- Description:
- TVS Diodes / ESD Suppressors 1500W, 50.3V 5% Unidirectional, TVS
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Polarity: | Unidirectional |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor |
| Brand: | Taiwan Semiconductor |
| Product Category: | TVS Diodes / ESD Suppressors |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Product Type: | TVS Diodes |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Series: | SMCJ43A |
| Package / Case: | DO-214AB-2 |
| Clamping Voltage: | 69.4 V |
| Breakdown Voltage: | 47.8 V |
| Working Voltage: | 43 V |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 22 A |
| Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: | 1500 W |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap: | - |
| Vesd - Voltage ESD Contact: | - |
| Cd - Diode Capacitance: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: SMCJ43A V6G is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy SMCJ43A V6G,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
SMCJ43A V6G Price & Stock
Taiwan Semiconductor SMCJ43A V6G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SMCJ43AV6G-ND | - | - | - | - | - | 1.77 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Schukat | SMCJ43A | 3,000 | - | - | 1.38 | 1.06 | 1.01 | 2020-01-29T08:05:13Z |
Alternate Names
Taiwan Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for SMCJ43A V6G due to regional differences or acquisition. SMCJ43A V6G may also be known as the following names:
- TSC
- TAIWAN SEMI
- TAIWAN
- TAIWAN SEM
- TAIWAN SEMICONDUCTOR MANF
- TAIWAN SEMICOND
- TAIW
- SEMICONDUCTO
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CO LTD
- Taiwan Semiconductor Company
- Taiwan Semiconduct
- Taiwan Semiconductors
- Taiwan Semiconductor Co
- Taiwan Semiconductor(TSC)
- TWAN
- SEMICONDCTOR
- Won-Top Electronics
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CORPORATION
- TAWIN SEMI
- TAIWAN SEMICONDUTOR (TSC)
- TAIWANSEMICONDUCTO
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CORP
- TAIW-SEMIC
- Taiwan Semiconductor Europe GmbH
- TSMC
AD5242BRUZ1M distributor
- SMCJ43A V6G Taiwan Semiconductor Corporation
- Taiwan Semiconductor SMCJ43A V6G - TVS Diodes
- SMCJ43A V6G Taiwan Semiconductor transient voltage ...
- SMCJ43A V6G | Taiwan Semiconductor | TVS
- Taiwan Semiconductor SMCJ43A V6G
- SMCJ43A V6G Taiwan Semiconductor
- Hot Sale Smcj43a V6g Tvs Diode 43v 69.4v Do214ab Original ...Fast Delivery Smcj43a V6g Smc Circuit Protection Diode ...
- SMCJ43A V6G - TSC (Taiwan Semiconductor) Stock e waatea ana ...