- Mfr. #:
- SMP50-68
- Description:
- Surge Suppressors 68V 50uA Bidirect
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Tradename: | Trisil |
| For Use With: | Telecomm |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Product Type: | Surge Suppressors |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Series: | SMP50 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | DO-214AC |
| Product: | Board Level Protection |
| Type: | Arrester Surge/Lightning |
| Factory Pack Quantity: | 5000 |
| Length: | 4.6 mm |
| Capacitance: | 20 pF |
| Width: | 2.95 mm |
| Unit Weight: | 0.002399 oz |
More Information
The price and lead time for SMP50-68 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
SMP50-68 Price & Stock
STMicroelectronics SMP50-68 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 497-15665-1-ND | 3,292 | 6.84 | 6.00 | 4.09 | 2.91 | 2.73 | 2020-01-05T13:46:59Z |
| Digi-Key | 497-15665-6-ND | 3,292 | 6.84 | 6.00 | 4.09 | 2.91 | 2.73 | 2020-01-05T13:46:59Z |
| Digi-Key | 497-15665-2-ND | - | - | - | - | - | 2.21 | 2020-01-05T13:46:59Z |
| RS Components | 7956846 | 6,250 | - | - | 4.92 | 4.63 | 4.63 | 2020-01-05T12:13:19Z |
| RS Components | 1656601 | - | - | - | - | - | 3.23 | 2020-01-05T12:13:19Z |
| Mouser | 511-SMP50-68 | 5,330 | 6.61 | 5.47 | 3.53 | 2.83 | 2.30 | 2019-12-16T14:04:53Z |
| Avnet | SMP50-68 | - | - | - | - | - | 2.57 | 2020-01-04T03:43:12Z |
| Avnet Europe | SMP50-68 | 10,000 | - | - | - | - | 1.20 | 2020-01-05T08:06:16Z |
| Farnell | 1749391 | - | 8.01 | 8.01 | 3.26 | 2.96 | 2.85 | 2020-01-04T02:50:29Z |
| Farnell | 1749391RL | - | - | - | - | 2.96 | 2.85 | 2020-01-04T02:50:29Z |
| Newark | 57P0369 | - | - | - | - | - | 2.78 | 2020-01-04T03:52:14Z |
| Freelance Electronics | SMP50-68 | 20 | 2.81 | 2.81 | 2.81 | 2.81 | 2.81 | 2020-01-03T17:52:54Z |
| LTL Group | 1775695 | 5,000 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| Classic Components | SMP50-68 | 11,550 | - | - | - | - | - | 2020-01-03T22:37:29Z |
| GreenTree Electronics | SMP50-68 | 10,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Abacus Technologies | SMP50-68 | 47,709 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for SMP50-68 due to regional differences or acquisition. SMP50-68 may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics
AD5242BRUZ1M distributor
- SMP50-68 STMicroelectronics - Mouser Electronics
- SMP50-68 STMicroelectronics | Circuit Protection | DigiKey
- SMP50-68 - eStore - STMicroelectronics
- STMicroelectronics SMP50-68 - IBS Electronics
- SMP50-68 Datasheet(PDF) - STMicroelectronicsSMP50-68 Datasheet(PDF) - STMicroelectronics
- SMP50 68 TRISIL 68V BIDIRECT SMA SMP50 50 ... - AliExpressSMP50 68 TRISIL 68V BIDIRECT SMA SMP50 50 ... - AliExpress
- Image Carousel
- $9.99 delivery by Mar 24·$0.97$35 delivery Mar 27 – 29·$0.92$9.99 delivery by Mar 24·$0.97$35 delivery Mar 27 – 29·$0.92$9.99 delivery by Mar 24·$0.97
- STMicroelectronics SMP50-68, Bi-Directional TVS Diode, 2 ...
- STMicroelectronics SMP50-68, Bi-Directional TVS Diode, 2 ...