- Mfr. #:
- SN65LVDS386DGGG4
- Description:
- LVDS Interface IC 16-Channel LVDS Receiver
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tube |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Package / Case: | TSSOP-64 |
| Series: | SN65LVDS386 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Type: | Receiver |
| Output Type: | LVTTL |
| Product Type: | LVDS Interface IC |
| Product Category: | LVDS Interface IC |
| Input Type: | LVDS |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Operating Supply Current: | 70 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Data Rate: | 250 Mb/s |
| Factory Pack Quantity: | 25 |
| Number of Receivers: | 16 Receiver |
| Unit Weight: | 0.009263 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for SN65LVDS386DGGG4 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
SN65LVDS386DGGG4 Price & Stock
Texas Instruments SN65LVDS386DGGG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SN65LVDS386DGGG4-ND | - | - | - | 69.28 | 69.28 | 69.28 | 2020-04-04T13:21:43Z |
| Avnet | SN65LVDS386DGGG4 | - | - | - | 61.79 | 46.99 | 46.99 | 2020-04-04T01:20:24Z |
| LTL Group | 5418710 | 100 | - | - | - | - | - | 2020-04-01T06:58:42Z |
| TransparentC | SN65LVDS386DGGG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | SN65LVDS386DGGG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN65LVDS386DGGG4 due to regional differences or acquisition. SN65LVDS386DGGG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- SN65LVDS386DGGG4 - Integrated Circuits (ICs)
- SN65LVDS386DGGG4 Texas Instruments
- SN65LVDS386DGGG4 Texas Instruments | Distributors, Price ...
- SN65LVDS386DGGG4
- Texas Instruments SN65LVDS386DGGG4
- SN65LVDS386DGGG4 - Texas Instruments | X-ON Electronics
- SN65LVDS386DGGG4
- sn65lvds386dggg4 - ic diff line receiver hs 64tssop
- SN65LVDS386DGG vs SN65LVDS386DGGG4 ...
- Sn65lvds386dggg4 Ic Receiver 0/4 64tssop