- Mfr. #:
- SN74BCT573NSRE4
- Description:
- Latches Octal DTYPE Transparent Latches
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Function: | Transparent |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Package / Case: | SO-20 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Polarity: | Non-Inverting |
| Reset Type: | No Reset |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Product Category: | Latches |
| Product Type: | Latches |
| Logic Type: | D-Type Transparent Latch |
| Type: | D-Type |
| Logic Family: | BCT |
| Propagation Delay Time: | 8.2 ns at 5 V |
| Number of Output Lines: | 8 Line |
| Number of Input Lines: | 8 Line |
| Number of Circuits: | 8 Circuit |
| Number of Channels: | 8 Channels |
| Quiescent Current: | 62 mA |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Width: | 5.3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Low Level Output Current: | 32 mA |
| Output Type: | 3-State |
| Length: | 12.6 mm |
| Height: | 1.95 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.009408 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| High Level Output Current: | - 15 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
We can supply Texas Instruments SN74BCT573NSRE4, use the request quote form to request SN74BCT573NSRE4 pirce, Texas Instruments Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
SN74BCT573NSRE4 Price & Stock
Texas Instruments SN74BCT573NSRE4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 5424535 | 194 | - | - | - | - | - | 2020-03-13T01:11:39Z |
| Nexxon | SN74BCT573NSRE4 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | SN74BCT573NSRE4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN74BCT573NSRE4 due to regional differences or acquisition. SN74BCT573NSRE4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- RE4 Remake Chapter 3 All Collectibles (Treasures - Castellans
- 3 days ago
- RE4 Remake Chapter 14 All Collectibles (Treasures - YouTube
- 2 days ago
- Resident Evil 4 Remake - YouTube
- 3 days ago
- Resident Evil 4 Remake - Chapter 14 All Collectible Locations ...
- 3 days ago22key momentsin this video
- RE4 Where is Pre-Order and Deluxe Edition Bonus DLC
- 2 days ago
- Chipsets - Integrated Circuits (ICs)
- 31 a - Купить процессор для ПК