- Mfr. #:
- SN74CBT3384APW
- Description:
- Digital Bus Switch ICs 10-BIT FET BUS SWITCH
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Package / Case: | TSSOP-24 |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Series: | SN74CBT3384A |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Digital Bus Switch ICs |
| Product Category: | Digital Bus Switch ICs |
| Logic Type: | CMOS |
| Length: | 7.8 mm |
| On Resistance - Max: | 7 Ohms |
| Factory Pack Quantity: | 60 |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Organization: | 5 x 1:1 |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Width: | 4.4 mm |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Supply Current - Max: | 3 uA |
| Propagation Delay - Max: | 250 ps |
| Number of Bits: | 10 bit |
| Height: | 1.15 mm |
| Unit Weight: | 0.003157 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
SN74CBT3384APW is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
SN74CBT3384APW Price & Stock
Texas Instruments SN74CBT3384APW pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-33874-5-ND | 1,340 | 5.47 | 4.80 | 3.68 | 2.32 | 1.96 | 2019-12-15T13:49:08Z |
| Rochester Electronics | SN74CBT3384APW | 8,053 | 2.42 | 2.42 | 2.11 | 1.95 | 1.95 | 2019-12-14T09:50:16Z |
| Texas Instruments | SN74CBT3384APW | 600 | 5.23 | 4.61 | 3.52 | 1.64 | 1.64 | 2019-12-16T02:03:19Z |
| Mouser | 595-SN74CBT3384APW | 1,362 | 5.47 | 4.51 | 2.91 | 2.33 | 1.97 | 2019-12-13T20:59:41Z |
| element14 APAC | 1287509 | 38 | 5.40 | 4.45 | 2.87 | 2.30 | 2.09 | 2019-12-14T02:38:11Z |
| Verical | SN74CBT3384APW | 9,600 | - | - | - | - | 1.91 | 2019-12-15T17:43:44Z |
| Avnet | SN74CBT3384APW | - | - | - | - | - | 1.93 | 2019-12-14T01:48:28Z |
| Farnell | 1287509 | 38 | 4.56 | 4.56 | 4.56 | 4.56 | 4.56 | 2019-12-14T02:46:16Z |
| Farnell | 1409718 | - | - | - | - | - | 2.37 | 2019-12-14T02:46:16Z |
| Avnet Europe | SN74CBT3384APW | - | - | - | 3.74 | 2.58 | 2.58 | 2019-12-15T07:35:46Z |
| LTL Group | 5425099 | 180 | - | - | - | - | - | 2019-12-14T06:25:25Z |
| Quest | SN74CBT3384APW | 975 | 4.30 | 3.44 | 2.15 | 1.29 | 1.29 | 2019-12-14T11:32:31Z |
| Bison Technologies | SN74CBT3384APW-207167-TI PB-FREE | 267 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| GreenTree Electronics | SN74CBT3384APW | 230 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Dana Microsystems | SN74CBT3384APW | 13,572 | - | - | - | - | - | 2019-12-14T20:42:37Z |
| Abacus Technologies | SN74CBT3384APW | 2,310 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | SN74CBT3384APW | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | SN74CBT3384APW | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for SN74CBT3384APW due to regional differences or acquisition. SN74CBT3384APW may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- SN74CBT3384APW Texas Instruments
- SN74CBT3384APW - Integrated Circuits (ICs) - Digikey
- SN74CBT3384A | Buy TI Parts | TI.comSN74CBT3384A datasheet (Rev. L)
- SN74CBT3384APW Texas Instruments - Datasheet PDF & ...
- TI SN74CBT3384APW 24-Pin TSSOP Factory Original ...
- 8-759-486-25 Sony Ic Sn74cbt3384apw (E2
- SN74CBT3384APW Datasheet(PDF) - Texas Instruments
- 5Pcs SN74CBT3384APW CU384A TSSOP-24