- Mfr. #:
- SPC5604BF2VLL4R
- Description:
- 32-bit Microcontrollers - MCU NXP 32-bit MCU, Power Arch core, 512KB Flash, 48MHz, -40/+105degC, Automotive Grade, QFP 100
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Core: | e200z0 |
|---|---|
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer |
| Data RAM Type: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | NXP / Freescale |
| Manufacturer: | NXP |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Series: | MPC5604B |
| Product: | MCU |
| Package / Case: | LQFP-100 |
| Program Memory Type: | Flash |
| Interface Type: | CAN, I2C, JTAG, SCI |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Part # Aliases: | 935311019528 |
| Number of I/Os: | 79 I/O |
| Program Memory Size: | 512 kB |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Maximum Clock Frequency: | 48 MHz |
| Product Category: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Product Type: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Data RAM Size: | 32 kB |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Number of ADC Channels: | 28 Channel |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| ADC Resolution: | 10 bit |
| Unit Weight: | 0.024170 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
SPC5604BF2VLL4R Price & Stock
NXP Semiconductors SPC5604BF2VLL4R pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SPC5604BF2VLL4R-ND | - | - | - | - | 69.13 | 69.13 | 2019-11-26T13:47:48Z |
| Mouser | 841-SPC5604BF2VLL4R | - | 109.20 | 100.35 | 83.84 | 83.21 | 83.21 | 2019-11-26T00:55:59Z |
| Avnet | SPC5604BF2VLL4R | - | - | - | - | 75.77 | 66.13 | 2019-11-27T02:12:08Z |
| iodParts | SPC5604BF2VLL4R | 375 | - | - | - | - | - | 2019-11-27T04:13:16Z |
| Antdic Electronics | SPC5604BF2VLL4R | 8,356 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T13:01:33Z |
| Sierra IC | SPC5604BF2VLL4R | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for SPC5604BF2VLL4R due to regional differences or acquisition. SPC5604BF2VLL4R may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP
AD5242BRUZ1M distributor
- SPC5604BF2VLL4R NXP USA Inc. | Integrated Circuits (ICs)
- SPC5604BF2VLL4R NXP Semiconductors
- SPC5604BF2VLL4 Product Information
- SPC5604BF2VLL4R NXP Semiconductors - Microcontrollers
- Nxp - NXP 32-bit MCU, Power Arch core, 512KB Flash
- SPC5604BF2VLL4R NXP
- SPC5604BF2VLL4R | NXP | Request now from stock
- Spc5604bf2vll4r 100-lqfp (14x14) Integrated Circuits Reflective ...E200z0h Microcontroller - Embedded Mcu Spc5604bf2vll4r