- Mfr. #:
- SPC5604BK0VLQ4
- Description:
- 32-bit Microcontrollers - MCU NXP 32-bit MCU, Power Arch core, 512KB Flash, 48MHz, -40/+105degC, Automotive Grade, QFP 144
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Core: | e200z0 |
|---|---|
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer |
| Packaging: | Tray |
| Data RAM Type: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | NXP / Freescale |
| Manufacturer: | NXP |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Series: | MPC5604B |
| Product: | MCU |
| Package / Case: | LQFP-144 |
| Program Memory Type: | Flash |
| Interface Type: | CAN, I2C, JTAG, SCI |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Part # Aliases: | 935315517557 |
| Program Memory Size: | 512 kB |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Maximum Clock Frequency: | 48 MHz |
| Number of ADC Channels: | 36 Channel |
| Product Category: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Product Type: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Data RAM Size: | 32 kB |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Factory Pack Quantity: | 300 |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Number of I/Os: | 123 I/O |
| ADC Resolution: | 10 bit |
| Unit Weight: | 0.046530 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
More Information
Part No. SPC5604BK0VLQ4 is now available at OMO. Request a quote of SPC5604BK0VLQ4 please use the request quote or email us a RFQ.
SPC5604BK0VLQ4 Price & Stock
NXP Semiconductors SPC5604BK0VLQ4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SPC5604BK0VLQ4-ND | - | - | - | - | 74.46 | 74.46 | 2020-04-01T13:21:52Z |
| Avnet | SPC5604BK0VLQ4 | - | - | - | - | 70.03 | 61.12 | 2020-04-02T01:42:16Z |
| Sourceability | SPC5604BK0VLQ4 | 75,300 | - | - | - | - | - | 2020-03-03T19:24:07Z |
| Antdic Electronics | SPC5604BK0VLQ4 | 8,356 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T13:01:33Z |
| Abacus Technologies | SPC5604BK0VLQ4 | 10,164 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T20:07:32Z |
| Sierra IC | SPC5604BK0VLQ4 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for SPC5604BK0VLQ4 due to regional differences or acquisition. SPC5604BK0VLQ4 may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP
AD5242BRUZ1M distributor
- SPC5604BK0VLQ4 NXP USA Inc. | Integrated Circuits (ICs)
- SPC5604BK0VLQ4 Product Information
- SPC5604BK0VLQ4 NXP Semiconductors
- Original New Integrated Circuit Embedded Microprocessor ...
- Microcontrollers
- Online Marketplace for Aircraft Parts - fipart
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5604BK0VLL4R 재고 ...
- SPC5604BK0VLQ4 Lager tilgængelig fra Infinite-Electronics.net
- SPC5604BK0VLQ4 elektronesche Komponent vun NXP ...