- Mfr. #:
- SZMM3Z5V6ST1G
- Description:
- Zener Diodes ZEN REG 0.2W TR
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Type: | Zener Diodes |
| RoHS: | Y |
| Configuration: | Single |
| Package / Case: | SOD-323-2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ON Semiconductor |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Series: | MM3Z5V6S |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Vf - Forward Voltage: | 900 mV |
| Vz - Zener Voltage: | 5.73 V |
| Zz - Zener Impedance: | 40 Ohms |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Pd - Power Dissipation: | 300 mW |
| Length: | 1.7 mm |
| Width: | 1.25 mm |
| Ir - Reverse Current: | 1 uA |
| Zener Current: | 1 uA |
| Height: | 0.9 mm |
| Unit Weight: | 0.000363 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Voltage Temperature Coefficient: | - 2 mV/K to 2.5 mV/K |
| Voltage Regulation Accuracy: | - |
| Diameter: | - |
| Voltage Tolerance: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
SZMM3Z5V6ST1G Price & Stock
ON Semiconductor SZMM3Z5V6ST1G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SZMM3Z5V6ST1GOSCT-ND | 9,182 | 2.73 | 2.02 | 0.960 | 0.581 | 0.581 | 2019-12-19T13:57:30Z |
| Digi-Key | SZMM3Z5V6ST1GOSDKR-ND | 9,182 | 2.73 | 2.02 | 0.960 | 0.581 | 0.581 | 2019-12-19T13:57:30Z |
| Digi-Key | SZMM3Z5V6ST1GOSTR-ND | 9,000 | - | - | - | - | 0.454 | 2019-12-19T13:57:30Z |
| Avnet | SZMM3Z5V6ST1G | 15,000 | - | - | - | - | 0.372 | 2019-12-20T03:00:15Z |
| Avnet | 13AC6267 | - | 2.83 | 2.83 | 0.792 | 0.729 | 0.729 | 2019-12-20T03:00:15Z |
| Mouser | 863-SZMM3Z5V6ST1G | 17,482 | 2.80 | 1.77 | 0.764 | 0.582 | 0.392 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| element14 APAC | 2723958 | 3,951 | 2.93 | 1.86 | 0.798 | 0.607 | 0.411 | 2019-12-20T02:09:47Z |
| Arrow Electronics | SZMM3Z5V6ST1G | 60,000 | - | - | - | - | 0.360 | 2019-12-19T16:04:02Z |
| Arrow Electronics | SZMM3Z5V6ST1G | 12,000 | - | - | - | - | 0.398 | 2019-12-19T16:04:02Z |
| Arrow Electronics | SZMM3Z5V6ST1G | 8,760 | 2.63 | 1.72 | 0.739 | 0.477 | 0.400 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| Verical | SZMM3Z5V6ST1G | 12,000 | - | - | - | - | 0.354 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| Verical | SZMM3Z5V6ST1G | 9,000 | - | - | - | - | 0.365 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| Verical | SZMM3Z5V6ST1G | 8,760 | - | - | - | 0.477 | 0.400 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| Verical | SZMM3Z5V6ST1G | 54,000 | - | - | - | - | 0.416 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| Farnell | 2723958 | 3,450 | - | 1.89 | 0.813 | 0.621 | 0.475 | 2019-12-19T02:54:45Z |
| Farnell | 2723958RL | - | - | - | - | 0.621 | 0.475 | 2019-12-19T02:54:45Z |
| Newark | 13AC6267 | 9,000 | 0.294 | 0.294 | 0.294 | 0.294 | 0.294 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| Newark | 82AC0170 | - | 3.15 | 3.15 | 0.820 | 0.526 | 0.456 | 2019-12-17T15:36:03Z |
| Avnet Europe | SZMM3Z5V6ST1G | 30,000 | - | - | - | - | 0.432 | 2019-12-20T08:06:24Z |
| Allied Electronics & Automation | 70600114 | - | - | - | - | 0.308 | 0.308 | 2019-12-19T11:51:48Z |
| Sourceability | SZMM3Z5V6ST1G | 414,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T20:43:39Z |
| LTL Group | 4517419 | 126,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-20T06:32:56Z |
| Florida Circuit | SZMM3Z5V6ST1G | 1,931 | - | - | - | - | - | 2019-12-04T13:04:18Z |
| GreenTree Electronics | SZMM3Z5V6ST1G | 57,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Chip 1 Exchange | SZMM3Z5V6ST1G | 55,234 | - | - | - | - | - | 2019-11-19T09:43:30Z |
| TME | SZMM3Z5V6ST1G | 3,000 | - | - | 0.177 | 0.156 | 0.140 | 2019-12-20T11:00:02Z |
| Classic Components | SZMM3Z5V6ST1G | 11,550 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T00:47:00Z |
| Abacus Technologies | SZMM3Z5V6ST1G | 40,656 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| C Plus Electronics | SZMM3Z5V6ST1G | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| Sierra IC | SZMM3Z5V6ST1G | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for SZMM3Z5V6ST1G due to regional differences or acquisition. SZMM3Z5V6ST1G may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
- SZMM3Z5V6ST1G - Discrete Semiconductor Products
- SZMM3Z5V6ST1G onsemi
- MM3Z2V4ST1 - Zener Voltage Regulators
- SZMM3Z5V6ST1G by onsemi | Zener
- SZMM3Z5V6ST1G onsemi | C604784 - LCSC Electronics
- 24760 products
- onsemi szmm3z5v6st1g - Zener Single Diodes
- SZMM3Z5V6ST1G ONSEMI - Diode: Zener | 0.3W; 5.6V
- SZMM3Z5V6ST1G by onsemi Zener Diodes
- onsemi SZMM3Z5V6ST1G