- Mfr. #:
- TH58DVG5S0ETA2
- Description:
- NAND Flash 32Gb 43nm SLC NAND (EEPROM)
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Toshiba Memory |
| Manufacturer: | Toshiba |
| Package / Case: | TSOP-48 |
| Timing Type: | Synchronous |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | Parallel |
| Product Category: | NAND Flash |
| Product Type: | NAND Flash |
| Product: | NAND Flash |
| Memory Type: | NAND |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Architecture: | Block Erase |
| Factory Pack Quantity: | 96 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 4 G x 8 |
| Memory Size: | 32 Gbit |
| Supply Current - Max: | 30 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Speed: | 25 ns |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
parts# TH58DVG5S0ETA2 is available at OMO Electronic, see description of TH58DVG5S0ETA2 as below .
use the request quote form to request TH58DVG5S0ETA2 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for TH58DVG5S0ETA2 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
TH58DVG5S0ETA2 Price & Stock
Toshiba TH58DVG5S0ETA2 pricing and available inventory.
Alternate Names
Toshiba has several brands around the world that may have alternate names for TH58DVG5S0ETA2 due to regional differences or acquisition. TH58DVG5S0ETA2 may also be known as the following names:
- TOSH
- TOS
- SMK
- TOSHIB
- TOSHI
- TSENG
- TOSHIBA CORP
- TSH
- Toshiba Semiconductor and Storage
- MARKTECH OPTOELECTRONICS
- TOSHIBA CORPORATION
- TOSHIBA ELECTRONIC COMPONENTS
- TOSHIBAPb
- TOSHIBA-PB FREE
- TOSHIBA AMERICA
- TOSHIBA ELECTRONICS
- TOBHIBA
- TOSHIBA SEMI
- TOSHIAB
- TSHBA
- Toshiba America Electronic Components Inc
- TOSHIBA ELECTRONICS ASIA LTD
- TOSHIBAMC
- Toshiba America Electronic Components
- TOSHIBAL
AD5242BRUZ1M distributor
- TH58DVG5S0ETA2 Kioxia America
- TH58DVG5S0ETA2 Kioxia - Flash - Distributors and Price ...
- TH58DVG5S0ETA2 footprint & symbol by Toshiba
- TH58DVG5S0ETA2 - Flash Memory
- TH58DVG5S0ETA2 | Kioxia America | NAND Flash
- TH58DVG datasheet & applicatoin notes
- TH58DVG5S0ETA2 Spot Trade| IC Data Sheet|Check IC|Offer PDF ...
- KIOXIA Memory by Avnet
- 92 products
- TH58 Price and Stock