- Mfr. #:
- TK13A65U(STA4,Q,M)
- Description:
- MOSFET N-Ch FET RDS .32Ohm Yfs 8.0s VDS 650V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Brand: | Toshiba |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-220FP-3 |
| Series: | TK13A65U |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Product Type: | MOSFET |
| Product Category: | MOSFET |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 650 V |
| Factory Pack Quantity: | 500 |
| Width: | 4.5 mm |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 380 mOhms |
| Height: | 15 mm |
| Id - Continuous Drain Current: | 13 A |
| Length: | 10 mm |
| Transistor Type: | 1 N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
More Information
Request a quote TK13A65U(STA4,Q,M) at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of TK13A65U(STA4,Q,M) In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
TK13A65U(STA4,Q,M) Price & Stock
Toshiba TK13A65U(STA4,Q,M) pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | TK13A65U(STA4QM)-ND | - | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:52:18Z |
| Avnet | TK13A65U(STA4,Q,M) | - | - | - | - | - | - | 2019-11-21T02:03:27Z |
| Epart123 | TK13A65U(STA4,Q,M) | 6,000 | - | - | - | 19.37 | 19.37 | 2019-11-20T09:43:30Z |
| TransparentC | TK13A65U(STA4,Q,M) | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | TK13A65U(STA4,Q,M) | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Toshiba has several brands around the world that may have alternate names for TK13A65U(STA4,Q,M) due to regional differences or acquisition. TK13A65U(STA4,Q,M) may also be known as the following names:
- TOSH
- TOS
- SMK
- TOSHIB
- TOSHI
- TSENG
- TOSHIBA CORP
- TSH
- Toshiba Semiconductor and Storage
- MARKTECH OPTOELECTRONICS
- TOSHIBA CORPORATION
- TOSHIBA ELECTRONIC COMPONENTS
- TOSHIBAPb
- TOSHIBA-PB FREE
- TOSHIBA AMERICA
- TOSHIBA ELECTRONICS
- TOBHIBA
- TOSHIBA SEMI
- TOSHIAB
- TSHBA
- Toshiba America Electronic Components Inc
- TOSHIBA ELECTRONICS ASIA LTD
- TOSHIBAMC
- Toshiba America Electronic Components
- TOSHIBAL
AD5242BRUZ1M distributor
- TK13A65U(STA4,Q,M) Toshiba
- TK13A65U(STA4,Q,M) Toshiba Semiconductor and Storage
- TK13A65U(STA4,Q,M) by Toshiba MOSFETs
- TK13A65U(STA4,Q,M) Datasheet
- TK13A65U(STA4,Q,M, Toshiba Semiconductor and Storage ...
- TK13A65U(STA4,Q,M) Datasheet (PDF) - ...
- TK13A65U(STA4,Q,M) - Toshiba | X-ON Electronics
- Tk13a65u(sta4,Q,M) Mosfet Transistor N-channel 650 V ...
- TOSHIBA TK13A65U(STA4,Q,M)
- TOSHIBA סוג מארזכןאריזה
- قطعات اورجینال شرکت Moyasemi - TK13A65U(STA4,Q,M)
- تولید کننده: Toshiba Semiconductor and Storage; دیتاشیت: