- Mfr. #:
- TMS320C6415TBZLZ7
- Description:
- IC FIXED-POINT DSP 532-FCBGA
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | TMS320C6414T/15T/16T |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | IC Chips |
| Interface | Host Interface, McBSP, PCI, UTOPIA |
| Type | Fixed Point |
| Non-Volatile-Memory | External |
| Clock-Rate | 720MHz |
| Supplier-Device-Package | 532-FCBGA (23x23) |
| Package-Case | 532-BFBGA, FCBGA |
| Voltage-I-O | 3.30V |
| Voltage-Core | 1.20V |
| On-Chip-RAM | 1.03MB |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 90°C (TC) |
More Information
parts# TMS320C6415TBZLZ7 is available at OMO Electronic, see description of TMS320C6415TBZLZ7 as below .
use the request quote form to request TMS320C6415TBZLZ7 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for TMS320C6415TBZLZ7 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
TMS320C6415TBZLZ7 Price & Stock
Texas Instruments TMS320C6415TBZLZ7 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | TMS320C6415TBZLZ7 | 1 | 1048.81 | 1048.81 | 934.37 | 852.47 | 852.47 | 2020-01-11T10:01:44Z |
| Antdic Electronics | TMS320C6415TBZLZ7 | 15,368 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T13:01:33Z |
| LTL Group | 4530434 | 52 | - | - | - | - | - | 2020-01-10T00:54:14Z |
| Dana Microsystems | TMS320C6415TBZLZ7 | 8,076 | - | - | - | - | - | 2020-01-10T15:30:26Z |
| Nexxon | TMS320C6415TBZLZ7 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | TMS320C6415TBZLZ7 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | TMS320C6415TBZLZ7 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| Sierra IC | TMS320C6415TBZLZ7 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for TMS320C6415TBZLZ7 due to regional differences or acquisition. TMS320C6415TBZLZ7 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- TMS320C6415TBZLZ7 Texas Instruments
- TMS320C6415TBZLZ7 Texas Instruments - DSPs - Digital Signal ...
- Lot x 6 TMS320C6415TBZLZ7 Digital Signal Processors & ...
- TMS320C6415TBZLZ7 IC FIXED POINT DSP 532 FCBGA ...
- TMS320C6415TBZLZ7 Datasheet - Texas Instruments
- TMS320C6415TBZLZ7 532-FCBGA (23x23) IC FIXED-POINT ...
- TMS320C6415TBCLZ7 vs TMS320C6415TBZLZ7 Compare - FindIC
- Tms320c6415tbzlz7 532-fcbga (23x23) Integrated Circuits ...Buy Tms320c6415tbzlz7,Ic Fixed-point Dsp 532-fcbga, ...