- Mfr. #:
- TMX320F28377SPTPT
- Description:
- Microcontrollers - MCU 32-bit Microcontrollers - MCU Single-Core Delfino MCU
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Oscillator-Type | Internal |
| Program-Memory-Type | FLASH |
| Product Category | Embedded - Microcontrollers |
| Connectivity | CAN, EBI/EMI, I2C, McBSP, SCI, SPI, uPP, UART/USART, USB |
| Series | C2000 C28x Delfino |
| Data-Converters | A/D 20x12b, 20x16b, D/A 3x12b |
| Number-of-I-O | 97 |
| RAM-Size | 82K x 16 |
| Core-Size | 32-Bit Single-Core |
| Speed | 200MHz |
| Program-Memory-Size | 1MB (512K x 16) |
| Package-Case | 176-LQFP Exposed Pad |
| Supplier-Device-Package | 176-HLQFP (24x24) |
| Voltage-Supply-Vcc-Vdd | 1.14 V ~ 3.47 V |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| EEPROM-Size | - |
| Core-Processor |
More Information
Part No. TMX320F28377SPTPT is now available at OMO. Request a quote of TMX320F28377SPTPT please use the request quote or email us a RFQ.
TMX320F28377SPTPT Price & Stock
Texas Instruments TMX320F28377SPTPT pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4531883 | 117 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T09:29:21Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for TMX320F28377SPTPT due to regional differences or acquisition. TMX320F28377SPTPT may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- TMS320F28377S data sheet, product information and ...TMS320F2837xS Microcontrollers datasheet (Rev. J)
- Texas Instruments TMS320F2837xS Delfino 32-Bit MCUsTexas Instruments TMS320F28377S Series 32-bit ...
- TMS320F28377S Datasheet(PDF) - Texas Instruments
- LAUNCHXL-F28377S TMS320F28377S C2000 ...
- TMS320F28377S Microcontrollers Datasheet pdf
- TMS320F28377DZWTS Texas Instruments
- NEW 1PCS/LOT TMS320F28377SPZPT TMS320 ...
- TMS320F28377S
- Feb 5, 2023