0218.630TXP - Littelfuse Inc.
Mfr. #:
0218.630TXP
Description:
Cartridge Fuses 250V 630mA IEC TD LBC
Specifications
Fuse-Type Time Delay / Slow Blow
Type Specialty Fuses
Tradename Slo-Blo
Manufacturer Littelfuse
Mounting-Style Holder / Clip
Product Glass Fuse
Product Category Fuses
Body-Style Cylindrical
Termination-Style Clip
Packaging Bulk
Product-Type Axial Lead and Cartridge Fuse
Current-Rating 630 mA
Fuse-Size-Group 5 mm x 20 mm
Diameter 5 mm
Voltage-Rating-AC 250 V
Series 218
Length 20 mm