1840-12-A3 - Bourns Inc.
Mfr. #:
1840-12-A3
Description:
Surge Suppressors 12V DIN3 SPD Protecto
Specifications
Product Category Surge Suppression ICs
Type Signal and Data Line
Package-Case Module
Technology Mixed Technology
Product Industrial Protection Devices
Applications General Purpose
Termination-Style DIN Rail
Mounting DIN Rail
Packaging Bulk
Manufacturer Bourns Inc.
Brand Bourns
Length 83.31 mm
Height 45.47 mm
Series 1840
Width 18.8 mm
Voltage-Working 12V
Voltage-Rating 12 V