- Mfr. #:
- 3410
- Description:
- PUSHBUTTON - Bulk (Alt: 3410)
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Method | Threaded |
|---|---|
| Product Category | Prototype Boards Perforated |
| Type | Plugs Threaded |
| Material | Nylon |
| Plating | Non-Plated Through Hole (NPTH) |
| Manufacturer | Keystone Electronics |
| Color | Gray |
| Packaging | Bulk |
| Proto-Board-Type | Breadboard, Prepunched Insulating |
| Size-Dimension | 6.50" L x 4.50" W (165.1mm x 114.3mm) |
| Length | 14 mm |
| Pitch | 0.1" (2.54mm) Grid |
| Board-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Hole-Diameter | 0.042" (1.07mm) |
| Unit-Weight | 0.031993 oz |
| Series | - |
| Circuit-Pattern | - |
| Edge-Contacts | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
3410 is available at OMO Electronic.We can offer 3410 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
3410 Price & Stock
80/20 Inc. 3410 pricing and available inventory.
Alternate Names
80/20 Inc. has several brands around the world that may have alternate names for 3410 due to regional differences or acquisition. 3410 may also be known as the following names:
- ECI
- Calculated Industries
- NORBAR
AD5242BRUZ1M distributor
- Dell Latitude 3410 14 Inch Laptop | Dell USA
- Nokia 3410 - Wikipedia
- 2022 Dell Latitude 3410 3000 14" FHD (Intel Quad-Core i5 ...Dell Latitude 3410 3000 14" FHD (Intel Quad-Core i5- ...
- Dell 14" Latitude 3410 Laptop
- Class Roster - Spring 2022 - CS 3410 - Cornell University
- 3410
- Dell Latitude 14 3410 - Specs, Tests, and Prices
- Great upgradeability ⋅ Stable and secure notebook ⋅ 50% sRGB coverage ⋅ A bit pricey ⋅ View full list