- Mfr. #:
- 70V3579S4BCG
- Description:
- SRAM 32K X 36 SYNCH DPRAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | SRAM |
| Memory Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Type: | High Speed 3.3 V Synchronous Pipelined Dual Port Static RAM |
| Package / Case: | BGA-256 |
| Part # Aliases: | 70V3579 IDT70V3579S4BCG |
| Series: | 70V3579 |
| Factory Pack Quantity: | 6 |
| Supply Current - Max: | 460 mA |
| Access Time: | 4 ns |
| Organization: | 32 k x 36 |
| Supply Voltage - Max: | 3.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.15 V |
| Length: | 17 mm |
| Width: | 17 mm |
| Maximum Clock Frequency: | 133 MHz |
| Height: | 1.4 mm |
| Memory Size: | 1 Mbit |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
Request a quote 70V3579S4BCG at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 70V3579S4BCG In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
70V3579S4BCG Price & Stock
Integrated Device Technology 70V3579S4BCG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | 70V3579S4BCG | - | - | - | 462.38 | 449.93 | 449.93 | 2020-03-12T03:19:01Z |
| LTL Group | 6779681 | 100 | - | - | - | - | - | 2020-03-11T00:43:02Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 70V3579S4BCG due to regional differences or acquisition. 70V3579S4BCG may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 70V3579S4BCG Renesas Electronics America Inc
- 70V3579S4BCG vs 70V3579S5BF8 Compare - FindIC
- 70v3579s4bcg Rohs Ic Sram 1.125m Parallel 256cabga
- 70V3579S4BCG Renesas Electronics
- 70V3579 - 32K × 36 Sync, 3.3V Dual-Port RAM, Pipelined ...70V3579 - 32K × 36 Sync, 3.3V Dual-Port RAM, Pipelined ...
- 70V3579S4BCG - IDT (Integrated Device Technology) Stock e ...
- Stock 70V3579S4BCG New Original Non-counterfeit ...
- 70V3579S4BCG | Renesas Electronics America Inc ...