- Mfr. #:
- 70V7519S166BF
- Description:
- SRAM 256K X 36, 9M
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Type: | Synchronous |
| Product Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Memory Type: | SDR |
| Interface Type: | Parallel |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Package / Case: | CABGA-208 |
| Memory Size: | 9 Mbit |
| Supply Current - Max: | 790 mA |
| Part # Aliases: | 70V7519 IDT70V7519S166BF |
| Series: | 70V7519 |
| Factory Pack Quantity: | 7 |
| Supply Voltage - Max: | 3.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.15 V |
| Organization: | 256 k x 36 |
| Access Time: | 20 ns |
| Length: | 15 mm |
| Width: | 15 mm |
| Height: | 1.4 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
70V7519S166BF Price & Stock
Integrated Device Technology 70V7519S166BF pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 70V7519S166BF-ND | - | - | - | 972.21 | 972.21 | 972.21 | 2019-12-25T13:57:58Z |
| Avnet | 70V7519S166BF | - | - | - | 839.59 | 816.98 | 816.98 | 2019-12-26T02:27:27Z |
| LTL Group | 6779995 | 100 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 70V7519S166BF due to regional differences or acquisition. 70V7519S166BF may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 70V7519S166BF Renesas Electronics
- 70V7519S166BF Renesas Electronics America Inc
- 70V7519S166BF Renesas | Distributors, Price Comparison, and ...
- 70V7519S166BF Datasheet
- 70V7519S166BF | Renesas Electronics America Inc ...
- 70v7519s166bf 208-cabga (15x15) Ic Chip Data Acquisition Rf ...
- 70V7519 - 256K x 36 Synchronous Bank-Switchable Dual ...70V7519 Data Sheet
- Nov 1, 2019
- Details