- Mfr. #:
- 70V9269L9PRFG8
- Description:
- SRAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Package / Case: | TQFP-128 |
|---|---|
| Product Category: | SRAM |
| Product Type: | SRAM |
| Memory Type: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Type: | High Speed 3.3 V Low Power Synchronous Dual Port Static RAM |
| Access Time: | 9 ns |
| Series: | 70V9269 |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Memory Size: | 256 kbit |
| Supply Current - Max: | 225 mA |
| Organization: | 16 k x 16 |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Maximum Clock Frequency: | 100 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 70V9269L9PRFG8 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 70V9269L9PRFG8,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
70V9269L9PRFG8 Price & Stock
Integrated Device Technology 70V9269L9PRFG8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | 70V9269L9PRFG8 | - | - | - | - | 53.28 | 43.58 | 2020-03-03T02:23:07Z |
| LTL Group | 6780116 | 500 | - | - | - | - | - | 2020-03-02T01:51:57Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 70V9269L9PRFG8 due to regional differences or acquisition. 70V9269L9PRFG8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)