7133LA45J
Description:
SRAM 32K(2KX16)CMOS DUALPORT R
Specifications
Moisture Sensitive: Yes
Packaging: Tube
Product Type: SRAM
Product Category: SRAM
Mounting Style: SMD/SMT
Memory Type: SDR
Interface Type: Parallel
Package / Case: PLCC-68
RoHS: N
Subcategory: Memory & Data Storage
Manufacturer: IDT (Integrated Device Technology)
Brand: IDT
Type: Asynchronous
Series: 7133LA45
Part # Aliases: 7133 IDT7133LA45J
Supply Voltage - Max: 5.5 V
Access Time: 45 ns
Supply Voltage - Min: 4.5 V
Memory Size: 32 kbit
Height: 3.63 mm
Supply Current - Max: 250 mA
Length: 24 mm
Width: 24 mm