- Mfr. #:
- 71V321S25PF
- Description:
- SRAM 2Kx8 ASYNCHRONOUS 3.3V DUAL-PORT RAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | TQFP-64 |
| Product Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Memory Type: | SDR |
| Interface Type: | Parallel |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Type: | Asynchronous |
| Series: | 71V321S25 |
| Part # Aliases: | 71V321 IDT71V321S25PF |
| Factory Pack Quantity: | 45 |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Access Time: | 25 ns |
| Organization: | 2 k x 8 |
| Memory Size: | 16 kbit |
| Length: | 14 mm |
| Width: | 14 mm |
| Supply Current - Max: | 130 mA |
| Height: | 1.4 mm |
| Unit Weight: | 0.012720 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 71V321S25PF is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 71V321S25PF,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
71V321S25PF Price & Stock
Integrated Device Technology 71V321S25PF pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6781489 | 100 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| Bison Technologies | 71V321S25PF-232557-IDT | 213 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Sierra IC | 71V321S25PF | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| TransparentC | 71V321S25PF | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 71V321S25PF due to regional differences or acquisition. 71V321S25PF may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)