- Mfr. #:
- 71V65803S133BGG8
- Description:
- SRAM 512Kx18 ZBT SYNC 3.3V PIPELINED SRAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Type: | Synchronous |
| Product Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Memory Type: | SDR |
| Packaging: | Reel |
| Interface Type: | Parallel |
| Package / Case: | PBGA-119 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Memory Size: | 9 Mbit |
| Series: | 71V65803S133 |
| Part # Aliases: | 71V65803 IDT71V65803S133BGG8 |
| Organization: | 512 k x 18 |
| Access Time: | 4.2 ns |
| Supply Current - Max: | 300 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.135 V |
| Width: | 22 mm |
| Height: | 2.15 mm |
| Length: | 14 mm |
| Maximum Clock Frequency: | 133 MHz |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 71V65803S133BGG8 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 71V65803S133BGG8,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
71V65803S133BGG8 Price & Stock
Integrated Device Technology 71V65803S133BGG8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 71V65803S133BGG8-ND | - | - | - | - | 120.78 | 120.78 | 2019-12-01T14:02:27Z |
| Avnet | 71V65803S133BGG8 | - | - | - | - | 145.16 | 118.74 | 2019-11-30T01:24:20Z |
| LTL Group | 6782127 | 100 | - | - | - | - | - | 2019-12-02T05:01:09Z |
| Nexxon | 71V65803S133BGG8 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 71V65803S133BGG8 due to regional differences or acquisition. 71V65803S133BGG8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 71V65803S133BGG8 Renesas Electronics
- 71V65803S133BGG8 Renesas | Distributors, Price Comparison, ...
- 71V65803S133BGG8 | RENESAS | SRAM
- 71V65803S133BGG8 Renesas Electronics America Inc
- 71V65803S133BGG Renesas Electronics America Inc
- 71V65803 - 3.3V 512K x 18 ZBT Synchronous 3.3V I/O ...Features 256K x 36, 512K x 18 3.3V Synchronous ZBT™ ...
- Nov 1, 2022
- 71V65803S100BQ Price & Stock
- QG82945GZ - INTEL - Memory Chips