- Mfr. #:
- 7206L20DB
- Description:
- FIFO 16K X 9 CMOS PARALLEL FIF
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging: | Tube |
|---|---|
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Product Category: | FIFO |
| Product Type: | FIFO |
| Package / Case: | CDIP-28 |
| Series: | 7206L20 |
| Part # Aliases: | 7206 IDT7206L20DB |
| Length: | 37.2 mm |
| Width: | 15.24 mm |
| Factory Pack Quantity: | 13 |
| Height: | 1.65 mm |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
7206L20DB is available at OMO Electronic.We can offer 7206L20DB for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
7206L20DB Price & Stock
Integrated Device Technology 7206L20DB pricing and available inventory.
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 7206L20DB due to regional differences or acquisition. 7206L20DB may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 7206L20DB Renesas Electronics America Inc
- 7206L20DB Renesas Electronics | Mouser
- 7206L20DB Renesas | Distributors, Price Comparison, and ...
- 7206L20DB footprint & symbol by Integrated Device Technology
- 7206L20DB | RENESAS | FIFO Memory
- Buy 7206l20db,Bom List,Integrated Circuit Chip Product ...
- A1) End-of-Life (EOL) Process on Select Part Numbers
- Oct 7, 2022
- 7200L30TDB datasheet & applicatoin notes
- 3296 results for Logic - FIFOs Memory