- Mfr. #:
- 72221L15J
- Description:
- FIFO SYNCHRONOUS 1K X 9 FIFO
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Bus Direction: | Unidirectional |
| Packaging: | Tube |
| Timing Type: | Synchronous |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PLCC-32 |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Product Category: | FIFO |
| Product Type: | FIFO |
| Memory Size: | 9 kbit |
| Data Bus Width: | 9 bit |
| Part # Aliases: | 72221 IDT72221L15J |
| Series: | 72221 |
| Maximum Clock Frequency: | 66.7 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Current - Max: | 35 mA |
| Factory Pack Quantity: | 32 |
| Height: | 2.79 mm |
| Access Time: | 15 ns |
| Length: | 13.97 mm |
| Width: | 11.43 mm |
| Organization: | 1 k x 9 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
Request a quote 72221L15J at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 72221L15J In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
72221L15J Price & Stock
Integrated Device Technology 72221L15J pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 3662028 | 650 | - | - | - | - | - | 2019-12-20T06:32:56Z |
| Classic Components | 72221L15J | 162 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T00:47:00Z |
| North Star Micro | 72221L15J | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | 72221L15J | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 72221L15J due to regional differences or acquisition. 72221L15J may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 72421-72251 Datasheet
- 72221L15J | Renesas Electronics America Inc 72221L15J inventory ...
- 72221L15J | IDT (Integrated Device Technology) ...
- 72221L15J IDT
- 72221L15PFGI Renesas Electronics | Mouser
- 72221L15J, IDT (Integrated Device Technology) 72221L15J dalam ...
- 【72221L15J PDF数据手册】_中文资料_(艾迪悌Integrated ...
- Jan 11, 2021
- 7222-1 Price and Inventory by Distributor
- nunua 72221L15J kutoka Renesas Electronics America Inc | katika ...