- Mfr. #:
- 74CBTLV3126RGYRG4
- Description:
- Digital Bus Switch ICs Low-Voltage Quad FET Bus Switch
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Package / Case: | VQFN-14 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Series: | SN74CBTLV3126 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Digital Bus Switch ICs |
| Product Category: | Digital Bus Switch ICs |
| Logic Type: | CMOS |
| On Resistance - Max: | 7 Ohms |
| Number of Bits: | 4 bit |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 3.5 mm |
| Propagation Delay - Max: | 250 ps |
| Operating Supply Voltage: | 2.3 V to 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.3 V |
| Organization: | 1 x 1:1 |
| Height: | 0.9 mm |
| Unit Weight: | 0.001136 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
Request a quote 74CBTLV3126RGYRG4 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 74CBTLV3126RGYRG4 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
74CBTLV3126RGYRG4 Price & Stock
Texas Instruments 74CBTLV3126RGYRG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 74CBTLV3126RGYRG4-ND | - | - | - | - | - | 2.22 | 2020-01-01T13:54:44Z |
| Avnet | 74CBTLV3126RGYRG4 | - | - | - | - | - | 2.17 | 2020-01-02T01:10:38Z |
| LTL Group | 4616017 | 180 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| North Star Micro | 74CBTLV3126RGYRG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for 74CBTLV3126RGYRG4 due to regional differences or acquisition. 74CBTLV3126RGYRG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- 74CBTLV3126RGYRG4 Texas Instruments
- SN74CBTLV3126 Low-Voltage Quadruple FET Bus SwitchSN74CBTLV3126 data sheet, product information and ...
- 74CBTLV3126RGYRG4 Datasheet - Texas InstrumentsSN74CBTLV3126 Series Digital Bus Switch ICs
- 2pcs/lot 74cbtlv3126rgyrg4 Vqfn-14 74cbtlv3126 Cl126 In ...
- 74cbtlv3126rgyrg4 Ic Lv Quad Fet Bus Sw 14-vqfn Hot ...
- Datasheet Texas Instruments SN74CBTLV3126 - RadioLocman
- Parts Starting with 7 - Page 156