- Mfr. #:
- 7B12000013
- Description:
- CRYSTAL 12MHZ 16PF SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Tolerance | ±10ppm |
|---|---|
| Frequency-Stability | ±10ppm |
| Manufacturer | TXC CORPORATION |
| Packaging | Reel |
| Type | MHz Crystal |
| Product Category | Crystals |
| Series | 7B |
| Package-Case | 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) |
| Load-Capacitance | 16pF |
| Frequency | 12MHz |
| Size-Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height | 0.041" (1.05mm) |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 70°C |
| ESR-Equivalent-Series-Resistance | - |
| Ratings | - |
| Operating-Mode | - |
| Mounting-Type | * |
More Information
Part No. 7B12000013 is now available at OMO. Request a quote of 7B12000013 please use the request quote or email us a RFQ.
7B12000013 Price & Stock
TXC 7B12000013 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 7B12000013-ND | - | - | - | - | 3.06 | 3.06 | 2019-11-25T13:43:53Z |
Alternate Names
TXC has several brands around the world that may have alternate names for 7B12000013 due to regional differences or acquisition. 7B12000013 may also be known as the following names:
- TXC CORPORATION
- TXC CORP
- TXC CORPORATION (VA)
- TXC CORPORAT
- TXC TECHNOLOGY INC
- TXC CORPOR
- TXC(NINGBO)CORPORATION
- TXC CORPORATION - USA
AD5242BRUZ1M distributor
- 7B12000013 TXC CORPORATION - Crystals
- 7B12000013 TXC Corporation
- 7B12000013 TXC Corporation-Allicdata Electronics
- SMD Seam Sealing Crystals 5.0 x 3.2 x 0.9 mm 7B Series
- 7B12
- 7b12 datasheet & application notes
- TXC晶振,贴片晶振,7B晶振,7B12000013晶振 - NDK晶振
- 7B晶振,7B12000013晶振,台产5032晶振
- 7