- Mfr. #:
- 7Q40005001
- Description:
- TCXO Oscillators 40MHz 3.3V -40C +85C
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | TXC Corporation |
| Brand: | TXC Corporation |
| Product Category: | TCXO Oscillators |
| Product Type: | TCXO Oscillators |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | Oscillators |
| Series: | 7Q |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Package / Case: | 3.2 mm x 2.5 mm |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Height: | 1 mm |
| Unit Weight: | 0.000564 oz |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 7Q40005001 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 7Q40005001,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
7Q40005001 Price & Stock
TXC 7Q40005001 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 7Q40005001-ND | - | - | - | - | - | 6.31 | 2020-01-30T17:12:28Z |
Alternate Names
TXC has several brands around the world that may have alternate names for 7Q40005001 due to regional differences or acquisition. 7Q40005001 may also be known as the following names:
- TXC CORPORATION
- TXC CORP
- TXC CORPORATION (VA)
- TXC CORPORAT
- TXC TECHNOLOGY INC
- TXC CORPOR
- TXC(NINGBO)CORPORATION
- TXC CORPORATION - USA
AD5242BRUZ1M distributor
- 7Q40005001 TXC CORPORATION - Oscillators
- 7Q40005001 TXC Corporation7Q40005001 TXC Corporation | Mouser New Zealand
- 7Q40005001 | TXC CORPORATION 7Q40005001 inventory, pricing ...
- SMD TCXO 3.2 X 2.5 X 1.0 mm 7Q Series
- 加科电子全球高端晶体品牌供应商小型化高”晶“准 - 晶振
- 44600 for Laser Printers
- SiT5156AI-FA-33N0-10.000000XSiTime
- 7Q - 產品文檔