- Mfr. #:
- 80023
- Description:
- SCRDR DUAL MAT MAG BLSTR 5/16"
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Jacket-Color | Slate |
|---|---|
| Jacket-Insulation-Material | Polyurethane (PU) |
| Product Category | Multiple Conductor Cables |
| Cable-Type | Multi-Conductor |
| Series | EcoFlexR PUR |
| Tradename | ECOFLEX PUR |
| Conductor-Material | Copper, Tinned |
| Manufacturer | Alpha Wire |
| Voltage | 600V |
| Number-of-Conductors | 6 |
| Unit-Weight | 4.200 lbs |
| Wire-Gauge | 20 AWG |
| Wire-Gauge-AWG | 20 AWG |
| Length | 100.0' (30.5m) |
| Jacket-Insulation-Diameter | 0.234" (5.94mm) |
| Operating-Temperature | -50°C ~ 90°C |
| Usage | - |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Shield-Type | - |
| Conductor-Strand |
More Information
Part No. 80023 is now available at OMO. Request a quote of 80023 please use the request quote or email us a RFQ.
80023 Price & Stock
Danco 80023 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Home Depot | 203193804 | Yes | 89.22 | 89.22 | 89.22 | 89.22 | 89.22 | 2019-04-02T21:04:24Z |
Alternate Names
Danco has several brands around the world that may have alternate names for 80023 due to regional differences or acquisition. 80023 may also be known as the following names: