ATV02W8V5-HF - Comchip Technology
Mfr. #:
ATV02W8V5-HF
Description:
ESD Suppressors / TVS Diodes 200W 8.5V UNIDIRECTION AECQ101
Specifications
RoHS: Y
Polarity: Unidirectional
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Package / Case: SOD-123-2
Termination Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Product Category: ESD Suppressors / TVS Diodes
Manufacturer: Comchip Technology
Brand: Comchip Technology
Qualification: AEC-Q101
Breakdown Voltage: 9.44 V
Working Voltage: 8.5 V
Factory Pack Quantity: 3000
Vf - Forward Voltage: 3.5 V
Clamping Voltage: 14.4 V
Ipp - Peak Pulse Current: 13.89 A