ATV04A200JB-HF - Comchip Technology
Mfr. #:
ATV04A200JB-HF
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 400W 20V BIDIRECTION AEC-Q101
Specifications
RoHS: Y
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Termination Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Package / Case: DO-214AC-2 (SMA)
Brand: Comchip Technology
Manufacturer: Comchip Technology
Polarity: Bidirectional
Qualification: AEC-Q101
Factory Pack Quantity: 5000
Clamping Voltage: 32.4 V
Breakdown Voltage: 22.2 V
Working Voltage: 20 V
Ipp - Peak Pulse Current: 12.35 A
Pd - Power Dissipation: 1 W