- BAT74S,135
- Description:
- Schottky Diodes & Rectifiers DIODE-SCHTKY TAPE-11
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Package / Case: | TSSOP-6 |
| Technology: | Si |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Product: | Schottky Diodes |
| Type: | Schottky Diode |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Configuration: | Dual Anti-Parallel |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| trr - Reverse Recovery time: | 5 ns |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 30 V |
| If - Forward Current: | 200 mA |
| Length: | 2.2 mm |
| Ir - Reverse Current: | 2 uA |
| Factory Pack Quantity: | 10000 |
| Width: | 1.35 mm |
| Height: | 1 mm |
| Vf - Forward Voltage: | 0.8 V |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 0.6 A |