- Mfr. #:
- BZW04-154 R0
- Description:
- TVS Diodes / ESD Suppressors 154V 400W 5% Uni
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Polarity: | Unidirectional |
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor |
| Brand: | Taiwan Semiconductor |
| Product Category: | TVS Diodes / ESD Suppressors |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Product Type: | TVS Diodes |
| Packaging: | Reel |
| Package / Case: | DO-41-2 |
| Series: | BZW04 |
| Termination Style: | Axial |
| Factory Pack Quantity: | 5000 |
| Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: | 400 W |
| Clamping Voltage: | 246 V |
| Breakdown Voltage: | 171 V |
| Working Voltage: | 154 V |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 1.6 A |
| Pd - Power Dissipation: | 1 W |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Unit Weight: | 0.010582 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap: | - |
| Vesd - Voltage ESD Contact: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
BZW04-154 R0 Price & Stock
Taiwan Semiconductor BZW04-154 R0 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 821-BZW04-154R0 | 7,105 | 3.81 | 2.68 | 1.75 | 0.783 | 0.698 | 2020-04-13T21:03:05Z |
Alternate Names
Taiwan Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for BZW04-154 R0 due to regional differences or acquisition. BZW04-154 R0 may also be known as the following names:
- TSC
- TAIWAN SEMI
- TAIWAN
- TAIWAN SEM
- TAIWAN SEMICONDUCTOR MANF
- TAIWAN SEMICOND
- TAIW
- SEMICONDUCTO
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CO LTD
- Taiwan Semiconductor Company
- Taiwan Semiconduct
- Taiwan Semiconductors
- Taiwan Semiconductor Co
- Taiwan Semiconductor(TSC)
- TWAN
- SEMICONDCTOR
- Won-Top Electronics
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CORPORATION
- TAWIN SEMI
- TAIWAN SEMICONDUTOR (TSC)
- TAIWANSEMICONDUCTO
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CORP
- TAIW-SEMIC
- Taiwan Semiconductor Europe GmbH
- TSMC
AD5242BRUZ1M distributor
- BZW04-154 R0 Taiwan Semiconductor
- BZW04-154 R0 by Taiwan Semiconductor | Transient Voltage ...
- BZW04-154R0 Taiwan Semiconductor
- BZW04 SERIES - Taiwan Semiconductor
- BZW04 Series Datasheet by Taiwan Semiconductor ...
- BZW04-154/54 VISHAY Diodes & Rectifiers
- BZW04 Price and Stock
- Products
- bzw04 series