- Mfr. #:
- BZX884-C4V3,315
- Description:
- Zener Diodes DIODE ZENER 5 PCT
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Type: | Zener Diodes |
| RoHS: | Y |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DFN-1006-2 |
| Part # Aliases: | BZX884-C4V3 T/R |
| Series: | BZX884 |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Zz - Zener Impedance: | 90 Ohms |
| Test Current: | 5 mA |
| Voltage Tolerance: | 5 % |
| Vz - Zener Voltage: | 4.305 V |
| Zener Current: | 3 uA |
| Ir - Reverse Current: | 3 uA |
| Pd - Power Dissipation: | 250 mW |
| Factory Pack Quantity: | 10000 |
| Length: | 1.02 mm |
| Width: | 0.62 mm |
| Height: | 0.47 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Voltage Temperature Coefficient: | - 1.7 mV/K |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
The price and lead time for BZX884-C4V3,315 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
BZX884-C4V3,315 Price & Stock
Nexperia BZX884-C4V3,315 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | BZX884-C4V3315 | 16,625 | 0.355 | 0.355 | 0.355 | 0.355 | 0.355 | 2020-03-28T09:00:53Z |
| Mouser | 771-BZX884-C4V3315 | 8,980 | 3.47 | 2.23 | 0.957 | 0.738 | 0.496 | 2020-03-31T00:10:30Z |
| Digi-Key | 1727-5659-2-ND | - | - | - | - | - | 0.494 | 2020-03-30T13:13:01Z |
| Avnet | BZX884-C4V3315 | - | - | - | - | - | 0.378 | 2020-03-28T01:42:05Z |
| Avnet | BZX884-C4V3,315 | - | - | - | - | - | - | 2020-03-28T01:42:05Z |
| Avnet Europe | BZX884-C4V3,315 | - | - | - | - | - | 0.398 | 2020-03-30T07:38:57Z |
| NetroFlash | BZX884-C4V3,315 | 3,934 | - | - | - | - | - | 2020-03-18T21:11:10Z |
| LTL Group | 3908903 | 510 | - | - | - | - | - | 2020-03-29T06:52:29Z |
| Classic Components | BZX884-C4V3,315 | 84,700 | - | - | - | - | - | 2020-03-27T22:54:55Z |
| North Star Micro | BZX884-C4V3,315 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | BZX884-C4V3,315 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Nexperia has several brands around the world that may have alternate names for BZX884-C4V3,315 due to regional differences or acquisition. BZX884-C4V3,315 may also be known as the following names:
- Nexperia USA Inc
- Nexperia BV
- NXP/NEXPERIA
- Nexperia Inc