- Mfr. #:
- CDLL4743A
- Description:
- Zener Diodes Zener Diodes
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Type: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Category: | Zener Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DO-213AB-2 |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 5.2 mm |
| Diameter: | 2.66 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.004021 oz |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
CDLL4743A is available at OMO Electronic.We can offer CDLL4743A for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
CDLL4743A Price & Stock
Microsemi CDLL4743A pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Arrow Electronics | CDLL4743A | 471 | 17.85 | 17.67 | 17.32 | 17.32 | 17.32 | 2020-01-10T16:25:42Z |
| Digi-Key | CDLL4743A-ND | - | - | - | - | 19.53 | 19.53 | 2020-01-12T13:59:40Z |
| Verical | CDLL4743A | 471 | - | 17.67 | 17.32 | 17.32 | 17.32 | 2020-01-09T17:59:41Z |
| Nexxon | CDLL4743A | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | CDLL4743A | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for CDLL4743A due to regional differences or acquisition. CDLL4743A may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN