- Mfr. #:
- CDLL5238
- Description:
- Zener Diodes Zener Diodes
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Type: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Category: | Zener Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Packaging: | Foil Bag |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DO-213AA-2 |
| Length: | 3.7 mm |
| Diameter: | 1.7 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.001270 oz |
More Information
Request a quote CDLL5238 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of CDLL5238 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
CDLL5238 Price & Stock
Microsemi CDLL5238 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CDLL5238-ND | - | - | - | - | 20.07 | 20.07 | 2020-02-07T15:59:58Z |
| Nexxon | CDLL5238 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | CDLL5238 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for CDLL5238 due to regional differences or acquisition. CDLL5238 may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN