- Mfr. #:
- CPC7595ZCTR
- Description:
- Switch ICs - Various 10-pole 20-pin SOIC extra logic LCAS
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category: | Switch ICs - Various |
|---|---|
| Product Type: | Switch ICs - Various |
| Subcategory: | Switch ICs |
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Product: | Line Card Access Switches |
| Brand: | IXYS Integrated Circuits |
| Manufacturer: | IXYS |
| Tradename: | Clare |
| Series: | CPC7595 |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| On Resistance - Max: | 110 Ohms |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Number of Switches: | 10 Switch |
| Supply Current - Max: | 1 uA |
| Unit Weight: | 0.028254 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Configuration: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
CPC7595ZCTR Price & Stock
IXYS CPC7595ZCTR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4758429 | 1,168 | - | - | - | - | - | 2020-01-14T06:10:10Z |
Alternate Names
IXYS has several brands around the world that may have alternate names for CPC7595ZCTR due to regional differences or acquisition. CPC7595ZCTR may also be known as the following names:
- IXYS CORPORATION
- IXY
- IXYS CORP
- IXYS SEMICONDUCTOR
- IXYS Integrated Circuits Division
- IXYS Integrated Circuits/Clare
- IXYS GMBH
- IXYS-DIRECTED ENERGY
- IXYS Integrated Circuits Division Inc
- IXYS SEMICONDUCTOR GMBH
- IXYS (VA)
- IXYS CORPO
- IXYS Semiconducter GmbH
- IXYS SEMICONDUCTOR CORP
- IXYS INTEGCIRCUITS DIV(CLARE)
- IXYS Colorado (IXYS RF Division)
- IXYS SEMICOND
- IXYS Integrated Circuits
- Zilog/IXYS
- IXYSCOR
- Clare/LXYS Corporation
- IXYS-RF
- CP CLAIRE
- Clare (IXYS)
- IXYS CORPORATION|V
AD5242BRUZ1M distributor
- CPC7595ZCTR IXYS Integrated Circuits
- CPC7595ZCTR IXYS Integrated Circuits
- CPC7595ZCTR - IXYS Integrated Circuits Part Detail
- CPC7595ZCTR | IXYS Integrated Circuits Division CPC7595ZCTR ...
- CPC7595ZC IXYS Integrated Circuits Division
- Cpc7595zctr 20-soic (0.295,7.50mm Width) Integrated Circuit ...Buy Cpc7595zctr,Zssc3136ba2t,Lm4879itpx/nopb Product ...
- CPC7595ZCTR | IXYS Integrated Circuits Division ...
- CPC7595ZCTR 详细参数_未分类_IXYS