CTZ3S-40C-W1 - Kyocera
Mfr. #:
CTZ3S-40C-W1
Description:
CTZ3S-40C-W1
Specifications
Product Category Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment-Type Top Adjustment
Packaging Tape & Reel (TR)
Mounting-Type Surface Mount
Size-Dimension Rectangular - 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Features Low Profile
Series CTZ, Kyocera
Manufacturer AVX Corporation
Capacitance-Range 4.5 ~ 40pF
Voltage-Rated 25V
Height-Seated-Max 0.071" (1.80mm)