CZRFR52C30 - Comchip Technology
Mfr. #:
CZRFR52C30
Description:
Zener Diodes ZENER 350mW 30V
Specifications
Product Category: Zener Diodes
Product Type: Zener Diodes
RoHS: Y
Configuration: Single
Mounting Style: SMD/SMT
Termination Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Manufacturer: Comchip Technology
Brand: Comchip Technology
Series: CZRFR52C30
Vf - Forward Voltage: 900 mV
Zz - Zener Impedance: 80 Ohms
Test Current: 5 mA
Factory Pack Quantity: 4000
Vz - Zener Voltage: 30 V
Pd - Power Dissipation: 200 mW
Length: 2.6 mm
Package / Case: 1005
Width: 1.3 mm
Height: 0.9 mm