- Mfr. #:
- DM74ALS520WMX
- Description:
- Logic Comparators 8-Bit Comparator
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ON Semiconductor / Fairchild |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Product Category: | Logic Comparators |
| Product Type: | Logic Comparators |
| Polarity: | Inverting |
| Comparator Type: | Identity |
| Product: | Digital Comparators |
| Output Type: | Active Low |
| Logic Function: | A = B |
| Number of Bits: | 8 bit |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Propagation Delay Time: | 20 ns |
| Input Voltage Range: | 2.0 V to 0.8 V |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Unit Weight: | 0.028254 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
DM74ALS520WMX Price & Stock
ON Semiconductor DM74ALS520WMX pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | DM74ALS520WMX | 1,000 | 2.41 | 2.41 | 2.27 | 2.20 | 2.20 | 2020-03-31T08:53:33Z |
| Avnet | DM74ALS520WMX | - | - | - | - | - | - | 2020-03-31T02:51:51Z |
| NetroFlash | DM74ALS520WMX | 545 | - | - | - | - | - | 2020-03-18T21:11:10Z |
| Classic Components | DM74ALS520WMX | 1,255 | - | - | - | - | - | 2020-03-27T22:54:55Z |
| Sierra IC | DM74ALS520WMX | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for DM74ALS520WMX due to regional differences or acquisition. DM74ALS520WMX may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
- DM74ALS520WMX - Integrated Circuits (ICs)
- DM74ALS520WMX FAIRCHILD SEMICONDUCTOR | C3658568
- 1938 products
- DM74ALS520WMX - Mfr.: onsemi / Fairchild
- DM74ALS520WMX onsemi - Datasheet PDF & Technical ...
- DM74ALS520WMX Fairchild/ON Semiconductor
- DM74ALS520WMX DM74ALS520 DM74ALS521 DatasheetDM74ALS520 • DM74ALS521 8-Bit Comparator - Datasheet
- Original GC7450ATP DM74ALS520WMX IC|ic atmel
- DM74ALS520WMX FAIRCHILD 28720195