- Mfr. #:
- DRTR5V0U1SO-7
- Description:
- TVS Diodes / ESD Suppressors 1-Ch Low Cap TVS Array 1.0pF 5A 300mW
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Polarity: | Unidirectional |
| Product Category: | TVS Diodes / ESD Suppressors |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Product Type: | TVS Diodes |
| Package / Case: | SOT23-3 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Series: | DRTR5V |
| Breakdown Voltage: | 9 V |
| Working Voltage: | 5.5 V |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
The price and lead time for DRTR5V0U1SO-7 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
DRTR5V0U1SO-7 Price & Stock
Diodes Inc. DRTR5V0U1SO-7 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | DRTR5V0U1SO-7DICT-ND | 9,711 | 2.45 | 1.82 | 0.866 | 0.524 | 0.524 | 2019-12-16T13:48:31Z |
| Digi-Key | DRTR5V0U1SO-7DIDKR-ND | 9,711 | 2.45 | 1.82 | 0.866 | 0.524 | 0.524 | 2019-12-16T13:48:31Z |
| Digi-Key | DRTR5V0U1SO-7DITR-ND | 9,000 | - | - | - | - | 0.409 | 2019-12-16T13:48:31Z |
| RS Components | 8270418 | 700 | - | - | 0.648 | 0.500 | 0.461 | 2019-12-16T19:50:49Z |
| RS Components | 8270418P | 700 | - | - | - | 0.500 | 0.461 | 2019-12-16T19:50:49Z |
| RS Components | 1658740 | - | - | - | - | - | 0.380 | 2019-12-16T19:50:49Z |
| Mouser | 621-DRTR5V0U1SO-7 | 9,790 | 2.45 | 1.58 | 0.679 | 0.525 | 0.357 | 2019-12-06T22:07:02Z |
| element14 APAC | 3127375 | 2,570 | - | 1.71 | 0.732 | 0.566 | 0.386 | 2019-12-17T02:15:56Z |
| Arrow Electronics | DRTR5V0U1SO-7 | 100 | 2.37 | 1.53 | 0.657 | 0.657 | 0.657 | 2019-12-16T15:59:47Z |
| Avnet | DRTR5V0U1SO-7 | - | - | - | - | - | - | 2019-12-17T01:57:17Z |
| Farnell | 3127375 | 2,570 | - | 2.10 | 0.841 | 0.457 | 0.378 | 2019-12-17T02:49:27Z |
| Farnell | 3127375RL | - | - | - | - | 0.457 | 0.378 | 2019-12-17T02:49:27Z |
| Newark | 07AH3820 | 2,870 | 2.45 | 1.58 | 0.679 | 0.525 | 0.525 | 2019-12-06T22:07:02Z |
| Avnet Europe | DRTR5V0U1SO-7 | 9,000 | - | - | - | - | 0.320 | 2019-12-17T07:54:54Z |
| Allied Electronics & Automation | 70550272 | - | - | - | - | 0.427 | 0.343 | 2019-12-16T11:50:58Z |
| NAC Semi | XSKDRABS0039168 | 6,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-16T21:25:58Z |
| Sourceability | DRTR5V0U1SO-7 | 18,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-11T15:44:45Z |
| GreenTree Electronics | DRTR5V0U1SO-7 | 9,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Abacus Technologies | DRTR5V0U1SO-7 | 18,295 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | DRTR5V0U1SO-7 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Diodes Inc. has several brands around the world that may have alternate names for DRTR5V0U1SO-7 due to regional differences or acquisition. DRTR5V0U1SO-7 may also be known as the following names:
- DIODES INCORPORATED
- DIODE
- DII
- DIO
- DIODE INC
- DC COMPONENTS
- DIOD
- YENYO
- MICRO COM
- Diodes Zetex
- MICRO ELECTRONIC INS
- DIODE INCORPORATED
- DIODES ZET
- DIODSE
- DINC
- DIOINC
- FORMOSA MS
- DIODES INC/VISHAY
- ZETEXDIODES
- DIODES INC/VISH
- LITE-ON Semiconductor Corp
- ZETEX
- DIODES INC (VA)
- Diodes-Inc-Zetex
- ZETEX (DIODES INC)