- Mfr. #:
- DSA2002R0L
- Description:
- Bipolar Transistors - BJT SM SIG BIPLR TRANS GL WNG 2.9x2.8mm
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Subcategory: | Transistors |
| Configuration: | Single |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Panasonic |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Transistor Polarity: | PNP |
| Product Category: | Bipolar Transistors - BJT |
| Product Type: | BJTs - Bipolar Transistors |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Gain Bandwidth Product fT: | 130 MHz |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 120 |
| Collector- Base Voltage VCBO: | - 60 V |
| Continuous Collector Current: | - 500 mA |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | - 50 V |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | - 5 V |
| Collector-Emitter Saturation Voltage: | - 200 mV |
| Maximum DC Collector Current: | - 1 A |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
DSA2002R0L Price & Stock
Panasonic DSA2002R0L pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | DSA2002R0LCT-ND | 3,448 | 3.34 | 2.71 | 1.55 | 0.978 | 0.978 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Digi-Key | DSA2002R0LDKR-ND | 3,448 | 3.34 | 2.71 | 1.55 | 0.978 | 0.978 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Digi-Key | DSA2002R0LTR-ND | 3,000 | - | - | - | - | 0.910 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Mouser | 667-DSA2002R0L | 2,780 | 4.20 | 2.78 | 1.73 | 1.16 | 0.972 | 2020-01-28T02:24:59Z |
| Newark | 55W8952 | - | - | - | - | - | 1.10 | 2020-01-28T03:50:36Z |
| Farnell | 3345297 | - | - | - | - | - | 0.687 | 2020-01-28T02:53:26Z |
| Allied Electronics & Automation | 70358952 | - | - | - | - | 0.933 | 0.778 | 2020-01-28T11:45:38Z |
| Chip 1 Exchange | DSA2002R0L | 1,590 | - | - | - | - | - | 2020-01-22T12:01:21Z |
| North Star Micro | DSA2002R0L | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | DSA2002R0L | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Panasonic has several brands around the world that may have alternate names for DSA2002R0L due to regional differences or acquisition. DSA2002R0L may also be known as the following names:
- PAN
- PANA
- PANASONI
- Panasonic Electric Works
- PANAS
- PANSONIC
- PANASON
- PANASONIC INDUSTRIAL
- PANASO
- Panasonic Electronic Components
- PANISONIC
- PANASOINC
- PANOSONIC
- MATSUSHITA PANASONIC
- PANASONIC BATTERIES
- PANASONC
- PANASONIC INDUSTRIAL DEVICES
- PANASOIC
- AROMAT CORP
- PANS
- PANASONIC CORP
- PANASONIC/MATSUSHITA
- PANASINIC
- PANAS0NIC
- PANASONICS
- Panasonic Industrial Devices
AD5242BRUZ1M distributor
- DSA2002R0L Panasonic Electronic Components
- DSA2002R0L Panasonic
- DSA2002R0L Panasonic - Datasheet PDF & Technical ...
- 2SB0710ARL vs DSA2002R0L Compare - FindIC
- Mar 20, 2023
- 1PCS new (DSA2002R0L) #A1
- DSA2002R0L 数据表- Specifications: Transistor Type: PNP
- 2SA2090TLQ vs DSA2002S0L Comparison
- 20pcs 100% New Original Dmn3065lw-7 Dmn3190ldw- ...
- Panasonic トランジスタ, PNP, 表面実装, 500 mA ...