ERZ-V07D361 - Panasonic Electronic Components
Mfr. #:
ERZ-V07D361
Description:
Varistors 360V 1250A ZNR SUR ABSORBER 7MM
Specifications
Series ZNRR
Mounting-Type Through Hole
Product Category TVS - Varistors, MOVs
Termination-Style Radial
Mounting Radial
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Product MOV
Package-Case Disc 7mm
Packaging Bulk
Diameter 7 mm
Clamping-Voltage 595 V
Lead-Spacing 5 mm
Varistor-Voltage-Max 396V
Varistor-Voltage-Typ 360V
Varistor-Voltage 360 VDC
Energy 32J
Varistor-Voltage-Min 324V
Surge-Energy-Rating 32 J
Maximum-DC-Volts 300VDC
Voltage-Rating-DC 300 VDC
Maximum-AC-Volts 230VAC
Voltage-Rating-AC 230 VAC
Capacitance 130 pF
Length 11.5 mm