ERZ-VF2M391 - Panasonic
Mfr. #:
ERZ-VF2M391
Description:
Varistors 390V 300A SMD SUR ABSORB ZNR VF
Specifications
Tradename: ZNR
RoHS: Y
Subcategory: Varistors
Product Type: Varistors
Product Category: Varistors
Series: VF
Type: Transient/Surge Absorbers
Termination Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Brand: Panasonic
Manufacturer: Panasonic
Mounting Style: PCB Mount
Product: MOV
Surge Energy Rating: 9 J
Length: 8 mm
Clamping Voltage: 650 V
Width: 6 mm
Varistor Voltage: 390 V
Voltage Rating DC: 320 VDC
Peak Surge Current: 300 A
Height: 3.2 mm
Voltage Rating AC: 250 VAC