GS832236AD-200V - GSI Technology
Mfr. #:
GS832236AD-200V
Description:
SRAM 1.8/2.5V 1M x 36 36M
Specifications
Moisture Sensitive: Yes
Packaging: Tray
Tradename: SyncBurst
Product Category: SRAM
Product Type: SRAM
Mounting Style: SMD/SMT
Memory Type: SDR
Type: Pipeline/Flow Through
Interface Type: Parallel
RoHS: N
Subcategory: Memory & Data Storage
Brand: GSI Technology
Manufacturer: GSI Technology
Series: GS832236AD
Package / Case: BGA-165
Access Time: 6.5 ns
Memory Size: 36 Mbit
Supply Current - Max: 215 mA, 250 mA
Maximum Clock Frequency: 200 MHz
Supply Voltage - Max: 2.7 V
Factory Pack Quantity: 18
Supply Voltage - Min: 1.7 V