LCDA12.TBT - Semtech
Mfr. #:
LCDA12.TBT
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors LOCAP, 12V, 300W, UNI, 7" RL
Specifications
RoHS: Y
Polarity: Unidirectional
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Brand: Semtech
Manufacturer: Semtech
Termination Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Series: LCDA
Product Type: ESD Suppressors
Vesd - Voltage ESD Contact: 8 kV
Factory Pack Quantity: 500
Cd - Diode Capacitance: 5 pF
Clamping Voltage: 24 V
Number of Channels: 2 Channel
Vesd - Voltage ESD Air Gap: 15 kV
Breakdown Voltage: 13.3 V
Operating Supply Voltage: 12 V
Working Voltage: 12 V
Ipp - Peak Pulse Current: 12 A