NRVTSA4100T3G - ON Semiconductor
Mfr. #:
NRVTSA4100T3G
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers AUTO STANDARD OF NTS
Specifications
RoHS: Y
Configuration: Single
Technology: Si
Product: Schottky Rectifiers
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style: SMD/SMT
Package / Case: SMA
Packaging: Reel
Brand: ON Semiconductor
Manufacturer: ON Semiconductor
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Qualification: AEC-Q101
Vf - Forward Voltage: 590 mV
Factory Pack Quantity: 5000
Ifsm - Forward Surge Current: 50 A
If - Forward Current: 4 A
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: 100 V
Vr - Reverse Voltage: 100 V