Q4016LH4TP - Littelfuse
Mfr. #:
Q4016LH4TP
Description:
Triacs 400V 16A 35-35-35mA
Specifications
RoHS: Y
Packaging: Tube
Product Category: Triacs
Product Type: Triacs
Subcategory: Thyristors
Tradename: Teccor
Package / Case: TO-220-2
Series: Qxx16xHx
Manufacturer: Littelfuse
Brand: Littelfuse
Factory Pack Quantity: 500
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 5 uA
On-State Voltage: 1.6 V