SDP0180T023G5RP - Littelfuse
Mfr. #:
SDP0180T023G5RP
Description:
Thyristor Surge Protection Devices (TSPD) 30A 18V SOT23-5L
Specifications
RoHS: Y
Subcategory: Thyristors
Product Category: Thyristor Surge Protection Devices (TSPD)
Product Type: TSPDs
Package / Case: SOT-23-5
Mounting Style: SMD/SMT
Tradename: SIDACtor
Series: SDP Series SOT23-5
Packaging: Reel
Manufacturer: Littelfuse
Brand: Littelfuse
Factory Pack Quantity: 3000
Holding Current Ih Max: 30 mA