SMAJ22CA-TP - Micro Commercial Components (MCC)
Mfr. #:
SMAJ22CA-TP
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 22V 400 Watts
Specifications
RoHS: Y
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Termination Style: SMD/SMT
Series: SMAJ22
Packaging: Reel
Manufacturer: Micro Commercial Components (MCC)
Brand: Micro Commercial Components (MCC)
Package / Case: DO-214AC-2 (SMA)
Polarity: Bidirectional
Factory Pack Quantity: 5000
Clamping Voltage: 35.5 V
Breakdown Voltage: 24.4 V
Working Voltage: 22 V