SMAJ45CA-13-F - Diodes Incorporated
Mfr. #:
SMAJ45CA-13-F
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 400W 45V
Specifications
RoHS: Y
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Termination Style: SMD/SMT
Series: SMAJ
Packaging: Reel
Brand: Diodes Incorporated
Manufacturer: Diodes Incorporated
Package / Case: DO-214AC-2 (SMA)
Polarity: Bidirectional
Clamping Voltage: 72.7 V
Factory Pack Quantity: 5000
Breakdown Voltage: 50 V
Working Voltage: 45 V