ST3215SB32768H5HPWZZ - Kyocera Electronic Components
Mfr. #:
ST3215SB32768H5HPWZZ
Description:
Crystals 32.768kHz 12.5pF
Specifications
RoHS: Y
Type: Tuning Fork Crystal
Series: ST3215SB
Termination Style: SMD/SMT
Mounting Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Brand: Kyocera Electronic Components
Manufacturer: Kyocera
Subcategory: Crystals
Product Type: Crystals
Product Category: Crystals
Qualification: AEC-Q200
Frequency: 32.768 kHz
Factory Pack Quantity: 3000
Package / Case: 3.2 mm x 1.5 mm
Length: 3.2 mm
Frequency Stability: 200 PPM
Tolerance: 20 PPM
Load Capacitance: 12.5 pF
Width: 1.5 mm
Height: 0.8 mm